Strona główna O mnie

O mnie

przez Agnieszka Wieczorek

Cześć! Mam na imię Agnieszka. Jest mi super przyjemnie gościć Cię na blogu AgnieszkaWieczorek.PL!

Kim jestem i w czym się specjalizuję?

Agnieszka Wieczorek

Na co dzień zajmuję się copywritingiem (przede wszystkim SEO), marketingiem internetowym oraz szeroko pojętym doradztwem IT. Więcej na ten temat znajdziesz w zakładce Oferta. W blogosferze jestem obecna od 2011 roku, a część z Was może kojarzyć mnie z bloga Dom na obcasach, którego miałam przyjemność prowadzić przez 4 lata.

W swoim trzydziestokilkuletnim życiu pracowałam również jako administrator sieci komputerowych, informatyk, miałam także przyjemność prowadzić własny sklep internetowy oraz pracować w sądzie okręgowym. Z wykształcenia jestem inżynierem informatyki oraz magistrem administracji. Nie spoczywam jednak na laurach i nadal się kształcę…

Zarówno wykształcenie, jak i wykonywane przeze mnie zawody nauczyły mnie nie tylko tego, jak radzić sobie na co dzień w stresujących i trudnych sytuacjach, ale przede wszystkim dały mi doświadczenie i nowe umiejętności związane z budową i administracją stron internetowych, pozwoliły poznać tajemnice content marketingu, sprawiły też, że niestraszne mi „załatwianie”spraw urzędowych.


Początki blogowania

Moje początki z szeroko pojętym „pisaniem” wiążą się z założeniem pierwszego bloga — modowego. Był on częścią kampanii mającej na celu wypromowanie prowadzonego przeze mnie sklepu internetowego. Wówczas to właśnie sklep online stanowił moje główne źródło utrzymania. Blogowanie wciągnęło mnie jednak na tyle, że kilka miesięcy później sklep został zamknięty, a wszystkie podejmowane przeze mnie działania miały jeden cel — stworzyć i rozwinąć własne miejsce w sieci. Przez długi czas poszukiwałam tematyki, która odpowiadałaby mi najbardziej i tak właśnie w 2015 roku „narodził się” Dom na obcasach. Blog, który prowadziłam do połowy 2019 roku.


I tak zostałam copywriterem

Po kilku miesiącach prowadzenia Domu na obcasach otrzymałam pierwsze zlecenia copywriterskie. Od tego momentu zaczęłam myśleć poważnie o rozkręceniu takiej formy działalności. Przez kilka lat wykonywałam zlecenia w oparciu o umowy o dzieło, jednak brak możliwości wystawiania faktur VAT był nieco uciążliwy dla kontrahentów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współpracowników, na początku 2019 roku zarejestrowałam działalność gospodarczą.

Jakie usługi świadczę?

Połączyłam trzy swoje pasje: blogowanie, pisanie oraz informatykę. Jestem zarówno blogeremcopywriterem, jak i zajmuję się doradztwem w tworzeniu stron internetowych i administrowaniu nimi.

A prywatnie…

Poza sferą zawodową jestem zapalonym książkoholikiem, ze szczególnym uwielbieniem twórczości Agathy Christie. Kocham również podróże — zarówno te małe, jak i duże. Należę do grona kibiców sportów motorowych — od F1, poprzez żużel, aż po MotoGP, a także do grupy wielkich fanów siatkówki 🙂